Mobilmenu
Mobilmenu
Hem
Nyheter
Om SFPO
Om Svenskt fiske
Medlemsinfo
Projekt
Länkar
Kontakt

Nyheter


2021-01-29

Nytt från förhandlingarna

EU-Norge-UK förhandlingarna har fortfarande inte kommit fram till något resultat.


Nu i kväll skulle vi haft ett möte med EU:s förhandlare Ernesto Donnatella.
Mötet blev tyvärr inställt.

Men den info vi hittills har fått fram är; om inte något drastiskt händer i helgen så kommer förhandlingarna pågå även nästa vecka.


Vi kommer att försöka informera här på hemsidan men det är inte allt vi kan lägga ut för det är som sagt en förhandling.


Ni är välkomna att ringa Peter 070 555 31 87 när som helst om ni har frågor eller om ni har något som ni vill att vi skall framföra.

Annars önskar vi er en trevlig helg.




Arkivet.

Vad är SFPO?

Sveriges Fiskares Producentorganisation (SFPO) är Sveriges största organisation för yrkesfiskare och arbetar för att tillvarata våra medlemmars intressen.

Läs mer

Bli medlem

SFPO är Sveriges största yrkesfiskeorganisation, med runt 250 medlemsfartyg. Vi har medlemmar från Strömstad till Haparanda och fartygens storlek varierar från under 5 meter i längd till strax över 34 meter.

Alla yrkesfiskare är välkomna som medlemmar!

Läs mer

Kontakta oss

Peter Ronelöv Olsson (Ordförande)
0705-55 31 87
[email protected]

Teija Aho (Vice Ordförande)
0763-75 80 32
[email protected]

Fredrik Lindberg (Ombudsman)
0705-70 41 14
[email protected]

Marika Nilsson (Ekonomiansvarig)
0708-93 89 88
[email protected]

Ingemar Berglund (Utredare)
0760-26 40 44
[email protected]

Mathias Ivarsson (Ombudsman)
0707-77 19 32
[email protected]

Läs mer