Mobilmenu
Mobilmenu
Hem
Nyheter
Om SFPO
Om Svenskt fiske
Medlemsinfo
Projekt
Länkar
Kontakt

Nyheter


2017-09-11

Utveckling av hemsidan

Utveckling av hemsidan

Vi håller på att utveckla SFPO-hemsidan och har nu samlat all information för våra medlemmar under den nya fliken "Medlem" i huvudmenyn. Där hittar man nu Medlemsinfo, Kvotbörs, Information om försäkringar och Fiskerapporten. Där finns även en länk till formuläret för att bli medlem.

Annat som är på gång på hemsidan här närmast är att texterna om MSC och Om svenskt fiske ska utvecklas. Om du har förslag på information som du vill se på hemsidan eller har några synpunkter på hur den ser ut, hör gärna av dig till Malin! Vi tar också väldigt gärna emot bilder som vi kan få lov att använda för att piffa upp sidan.

 
Arkivet.

Vad är SFPO?

Sveriges Fiskares Producentorganisation (SFPO) är Sveriges största organisation för yrkesfiskare och arbetar för att tillvarata våra medlemmars intressen.

Läs mer

Bli medlem

SFPO är Sveriges största yrkesfiskeorganisation, med runt 250 medlemsfartyg. Vi har medlemmar från Strömstad till Haparanda och fartygens storlek varierar från under 5 meter i längd till strax över 34 meter.

Alla yrkesfiskare är välkomna som medlemmar!

Läs mer

Kontakta oss

Peter Ronelöv Olsson (Ordförande)
0705-55 31 87
[email protected]

Teija Aho (Vice Ordförande)
0763-75 80 32
[email protected]

Fredrik Lindberg (Ombudsman)
0705-70 41 14
[email protected]

Marika Nilsson (Ekonomiansvarig)
0708-93 89 88
[email protected]

Ingemar Berglund (Utredare)
0760-26 40 44
[email protected]

Läs mer